top of page

Afet Bilinci Kampı

Afet Bilinci Kamplarının eğitim, öğrenme ve içerik tasarımı, bir I’AM GROUP tescilli markası olan Smart Unique tarafından gerçekleştirilmektedir.

6 - 12 Yaş

15 - 30 Aile (1 Çocuk)

1 Gece 2 Gün

Değişken

afet-bilinci_edited.jpg

Kamp Arayın

Kamp Kategorileri

Arama Etiketleri

Kamp Tanıtımı

Afet Bilinci Kampı, deneyimsel öğrenme odaklı bir program olup, çocukların aileleriyle birlikte katılabilecekleri eşsiz bir deneyim sunar. Bu kamp, doğada yaşayarak öğrenmenin keyfine varabilecekleri ve afet bilincini geliştirebilecekleri bir ortam sunar. Çocuklar ve aileleri, afet öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gereken veya alınması gereken önlemler hakkında bilgi ve davranışları öğrenmek için bir araya gelir. DOSAK (Doğal Afet ve Sualtı Arama Kurtarma) işbirliğiyle gerçekleşen bu kamp, güvenliğin önemini vurgular ve afetlere karşı hazırlıklı olma becerilerini geliştirir.

Afet Bilinci Kampı, çocuklar ve aileleri için aktif bir öğrenme deneyimi sunar. Kamp boyunca, katılımcılar DOSAK uzmanlarından afet öncesi hazırlık konusunda eğitim alır ve afet anında yapılması gerekenleri öğrenmek için interaktif oyunlar ve simülasyonlarla deneyim yaşarlar. Ayrıca, afet sonrası kurtarma ve yardım çalışmalarına ilişkin pratik becerileri öğrenirler. Kamp süresince, çocuklar ve aileler afet senaryolarını canlandırarak ekipler halinde çalışır ve kriz durumlarında nasıl etkin bir şekilde hareket edeceklerini öğrenirler.

Ön Kayıt Formu'nu doldurarak hemen yerinizi ayırtın ve çocuklarınız ile birlikte ülkemizde yaşanabilecek olası doğal afetler konusunda bilgi, beceri ve davranışlar öğrenerek onların hayatlarına dokunan bu farklı ve özel deneyimi yaşama fırsatını kaçırmayın. Kamp programlarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve merak ettiğiniz tüm soruları sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, özel bir deneyim için "Teklif Al" butonunu kullanarak taleplerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Kurumunuz veya grubunuz için özelleştirilmiş bir program oluşturmak için buradayız.

Afet Bilinci Kampları için yaş grubu limitleri; en az 6 yaş ve en fazla 12 yaşa kadar tüm çocuklar Aileleri ile birlikte katılım gösterebilirler. Çocuklarınızla birlikte KEA'nın Afet Bilinci Kampları'nda unutulmaz anılar biriktirmek için şimdi harekete geçin ve maceraya adım atın!

Kamp Programı

Afet Bilinci Kampı, çocuklar ve aileleri için heyecan verici uygulamalarla dolu bir program sunar. Katılımcılar, DOSAK işbirliğiyle gerçekleşen eğitimlere katılır ve afetlerin doğal bir parçası olan sualtı arama kurtarma çalışmalarına ilişkin pratik deneyimler yaşarlar. Ayrıca, yangın söndürme, ilk yardım becerileri ve tahliye prosedürleri gibi afet anında hayati öneme sahip bilgileri öğrenirler. Tüm bu uygulamalar, katılımcıların afetlerle başa çıkma konusundaki becerilerini artırır ve güvenli bir şekilde hareket etmeyi öğrenmelerini sağlar.

Afet Bilinci Kampı, çocuklar ve aileleri için unutulmaz bir öğrenme deneyimi sunan bir programdır. Katılımcılar, DOSAK işbirliğiyle gerçekleşen bu kamp sayesinde afet öncesi hazırlık, afet anında doğru hareket etme ve afet sonrası yardım çalışmalarına ilişkin önemli bilgileri edinirler. Aynı zamanda, ekipler halinde çalışma, dayanışma ve liderlik becerilerini geliştirirler

Kamp programı hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan "Ön Kayıt" formunu kullanarak iletişim bilgilerinizi bizlerle paylaşabilir ve kamp programımız hakkında daha fazla bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kamp Detayları

Kamp Uygulama Tarihleri Mevsim ve Talebe Göre Değişkenlik Göstermektedir.

Kamp Programı Cumartesi Giriş, Pazar Çıkış Şeklinde "1 Gece 2 Gün" Olarak Gerçekleşecektir.

İlgili Kampa En Az 6 ve En Fazla 12 Yaş Çocuklar Aileleri İle Birlikte Katılım Gösterebilirler.

Kamp Uygulama Yerleri Mevsim ve Katılımcıların Taleplerine Göre Değişkenlik Göstermektedir.

İlgili Kampa En Az 15, En Fazla 30 Çocuk Aileleri İle Birlikte Katılım Gösterebilir.

İlgili Kampa Her Aile 1 Çocuk ile Katılım Gösterebilir, Her +1 Çocuk Ek Ücrete Tabidir.

Ücret Detayları

Kamp ücretleri, programın süresine, uygulama yerine, içeriğine ve sunulan hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. İlgili kamp programının ücret detayları için "Ön Kayıt" veya "Teklif Al" butonlarını kullanarak kamp ücret bilgisi ve ödeme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda kamp ücretine dahil olan ve olmayan hizmetler hakkında bilgi paylaşılmıştır. Ayrıca kamp program ücretine dahil olmayan ek hizmetler ile ilgili daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim, Etkinlik ve Faaliyetler,

Atölye Çalışmaları,

Kamp Seti Kullanımları,

Doğa Yürüyüşleri ve Rehberlik,

Eğitim ve Öğrenme Materyalleri,

Teknik Ekipman Kullanımları,

Sağlık ve İlk Yardım Hizmetleri,

Kırtasiye ve Yazılı Dokümanlar,

Kamp Sigortası,

Eğitmen ve Operasyon Ekibi,

Kamp Katılım Sertifikası,

Gün Sonu Fotoğraf Albümü,

Ön Kayıt Formu

Kamp ön kayıt formunu doldurduğunuz için teşekkür ederiz. En kısa sürede size geri dönüş yapacağız.

Kamp programlarımızdan yararlanabilmek için internet sitemize üye olarak ön kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Ön kayıt formu program detay sayfalarında mevcuttur.

*Yan taraftaki üye ol butonunu kullanarak sitemize üye olabilirsiniz.

Diğer Kamplarımız

Deneyim kaynaklı öğrenme ve gelişim kamplarımız ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilir veya aşağıda bulunan diğer kamplarımıza göz atabilirsiniz.

aile-kampı_edited.png

15 - 25 Aile

1 Gece 2 Gün

Doğanın içinde, doğanın büyülü dokusunu keşfederken, çocuklarınızla birlikte öğrenmenin ne kadar keyifli olduğunu deneyimleyin.

anne-cocuk_edited.png

15 - 30 Kişi

1 Gece 2 Gün

Anne ve Çocuk Kampları, çocuklarınızın hayal güçlerini, keşfetme isteklerini ve öğrenme tutkularını harekete geçirirken aynı zamanda sizinle birlikte eğlenceli anılar biriktirmenizi sağlar.

baba-cocuk_edited.png

15 - 30 Kişi

1 Gece 2 Gün

Baba ve Çocuk Kampları, çocuklarınızın hayal güçlerini, keşfetme isteklerini ve öğrenme tutkularını harekete geçirirken aynı zamanda sizinle birlikte eğlenceli anılar biriktirmenizi sağlar.

bottom of page