Kurumsal Eğitimler

egitim

Tanıtım

“Öğrenmek Deneyimdir. Geri Kalan Her Şey Sadece Bilgidir.” - Albert Einstein

Eğitim ve öğrenme anlayışına yeni bir bakış açısı getirdik ve sizlerin ihtiyaçlarına göre geliştirdik. Keşif, öğrenim, yaşantısal deneyim ve eğlence faktörlerini bir arada kullanarak sizlere farklı bir eğitim deneyimi yaşatıyoruz.

Her kurum tıpkı insanlar gibi eşsiz ve farklı ihtiyaçlara sahip yaşayan bir organizmadır. Kurumların beklenti ve ihtiyaçları; hedeflerine, insan kaynaklarına ve sektörlerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak her kurumun eğitim ve gelişim stratejisinin odağında “İNSAN” yer almaktadır.

Smart Unique eğitim yöntemi “İNSAN” odaklı bir anlayış çerçevesinde, ilgili kurumun ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda kavramsal, zihinsel ve deneyimsel öğrenme yöntemlerini kullanarak bireylere sürdürebilir yetkinlik ve davranışlar kazandırma amacını taşımaktadır.

Smart Unique, kurum içi fonksiyonel bütünlüğü bozmadan ilgili kurumun beklenti, ihtiyaç ve analiz sonuçlarına uygun olarak Outdoor, Indoor ve Odak Eğitim çözümleri sunar.

Smart Unique bünyesinde uygulanan tüm eğitim programlarının içeriği özgün ve ilgili kurumun ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanır. Deneyimsel öğrenme odaklı eğitimlerde kendimizin geliştirdiği Smart Unique gözlem, değerlendirme çözümleme modelini uygulayan tek şirketiz. “Neden Biz?” sorusunun cevabı için bizlerle çalışmayı bir kere deneyimlemeniz yeterli olacaktır.

İlke ve Yöntemlerimiz

Tüm eğitim ve gelişim programlarımız yaşanmış veya yaşanılması muhtemel deneyimlere dayanmaktadır. Bu deneyimler vaka çalışmaları, kurgulanmış senaryo, strateji çalışmaları ile güçlendirilerek katılımcı bireyin yaşantısında kalıcı izler bırakmayı hedeflemektedir.
Ezberden uzak, stratejik düşünme, analiz ve muhakeme becerileri ile bireyin yaratıcılık yönünün gelişimi hedeflenmektedir. Bu durum sonucunda katılımcı bireylerin sorgulama, gözlem, değerlendirme ve plan yapabilme yeteneklerini ortaya çıkartmalarına olanak sağlamaktadır.
Öğrenme alanları ilk - son envanter ve uygulama bazlı sürekli ara bildirim verilerek öğrenmenin kalıcı olması sağlanır. Öğrenmenin gerçekleşebilmesi için bireylerde farkındalık seviyelerini arttıracak farklı bakış açıları kazandırmak ana hedeflerimiz arasındadır.
Eğlenerek öğrenme metodu tüm Smart Unique eğitim ve gelişim programlarında kullanılmaktadır.
Tasarım ve uygulamasını yaptığımız tüm programlar tamamen ilgili kurumun ihtiyaç ve beklentilerine özeldir. Smart Unique eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi almak için dokümanlar sekmesinden Tanıtım Kataloğu için bizlere ulaşabilirsiniz.