Green City

Program Detayları


Kategori: Sosyal

Bilgi Al Teklif Al


  15-60 Kişi      Min. 4 Saat / Max. 6 Saat   Tüm Çalışanlar

Kısa Tanıtım

Green City çalışmamız ekiplerin yoktan bir şehri hayal etmelerinden, bu hayali gerçeğe dönüştürmeye kadar geçen süreçteki tüm ana faaliyet alanlarını kapsayan eğlenceli dolu bir deneyimsel öğrenme odaklı bir simülasyon programıdır. Katılımcılar kendilerine sağlanan materyalleri ve kısıtlamaları göz önünde bulundurarak hayallerinin şehri inşa ederler. 
 
Tüm bunlar bir süreç dâhilinde yönetilir. Amaç grupların bir projeyi başlangıçtan teslimata kadar geri dönüşüm, enerji verimliliği, zaman, mekân, malzeme gibi kısıtlamalar dâhilinde tamamlayabilmesidir. Katılımcı bireyler kendilerine sunulan veri ve kriterler doğrultusunda, çeşitli inşa materyalleri, geri dönüşüm malzeme ve el aletlerini kullanarak sıfırdan minyatür bir şehir inşa edeceklerdir.

Bu şehir önceden kendileri ile paylaşılmış geri dönüşüm ve enerji verimliliği kriterlerine uygun olarak inşa edilecektir. Yapılabilecek birçok yapı arasından Green City fikri özellikle “geri dönüşüm”, “yaratıcılık”, "enerji verimliliği" ve “bütünlük” temalarını çağrıştırdığı, aynı zamanda bireylerin ortak vizyonunu temsil için seçilmiş olacaktır.

Detaylar

  • Ekip Yaratıcılığı
  • Kaynak Yönetimi
  • Planlama ve Organizasyon
  • İş Birliği ve Ekip Çalışması
  • Sonuç Odaklılık


Tüm Çalışanlar Katılım Gösterebilirler.


Smart Unique tarafından geliştirilen gözlem, değerlendirme ve çözümleme sistemi/modeli kullanılmaktadır.


Açık, kapalı alan ve mekanlarda önceden kurgulanmış/yapılandırılmış tüm alanlarda uygulanabilir.