Deneyimsel Öğrenme Kitabı

Deneyimsel Öğrenme

Biz Bu İşin Kitabını Yazdık!

Deneyimsel öğrenme, maksimum öğrenme ve beceriyi elde tutma hedefiyle, öğrenenlerin ilgisini çekmek amaçlı çeşitli uygulamalı yöntemlerin kullanılmasına odaklanır. Okullar, büyük şirketler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, bir organizasyonun etkisini genişletmek veya bir öğrenen grubunun tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için genellikle bu öğretim yöntemine güvenmektedir.

Deneyimsel öğrenme yöntemleri üzerine eğitim, gelişim ve öğrenme çalışmaları yapan farklı öğretici grupları bulunmaktadır. Bunlar; akademisyenler, öğretmenler (okul öncesi, ilk ve orta öğretim), eğitim uzmanları, danışmanlar, ekip oluşturma uygulayıcıları, oyun tabanlı öğrenme tasarımcıları, pedagog ve psikologlar, özel eğitim uzmanları, terapistler, çevre eğitimcileri, rehberler, kurumsal eğitmenler, girişimci mentörleri, antrenörler, koçlar, akıl sağlığı ve insan kaynakları uzmanları gibi çok geniş profesyonel meslek grubunu içermektedir.

Bu kitabın amacı; "Keşfetmek için yaşa, öğrenmeye açık ol." felsefesine bağlı kalarak, yaşamın tüm evrenlerinde öğrenme, eğitim ve gelişim stratejilerine çözüm olabilecek deneyimsel öğrenme modelini sunmaktır. Deneyimsel öğrenme modelinde temel felsefe, "Öğrenmenin yerinin, zamanının, yaşının, sonunun olmadığı; öğrenmenin ancak deneyimleyerek etkin bir şekilde gerçekleşeceğidir".

Bu kitapta; bireylerin öğrenme süreçlerindeki tüm yaşamsal evrenlerin (iş, eğitim, yaşam vb.), deneyimsel öğrenme yöntemleri ile güçlendirilmesi için ilkeler sunulmakta ve deneyimsel öğrenmenin, bireylerin öğrenme süreçlerine katkılarının yanı sıra müfredat geliştirme, akademik araştırma, kişisel ve kurumsal gelişim programları ile nasıl uygulanabileceği konusunda bilgi ve örnekler verilmektedir.

Üçüncü basımda tekrar görüşmek üzere...

Satış Noktaları

Nobel kitap Deneyimsel Öğrenme satış linki

Nobel Kitap

Nobel Yayınlarının internet sitesi nobelkitap.com internet mağazasından kitabı temin edebilirsiniz.

Siteye Git
Deneyimsel öğrenme kitap yurdu satış linki

Kitap Yurdu

Kitap Yurdu internet sitesi kitapyurdu.com internet ve satış mağazalarından kitabı temin edebilirsiniz.

Siteye Git
d&r deneyimsel öğrenme kitap satış linki

D&R

D&R internet sitesi dr.com.tr internet ve satış mağazalarından kitabı temin edebilirsiniz.

Siteye Git
idefix Deneyimsel Öğrenme kitap satış linki

İdefix

İdefix internet sitesi idefix.com internet mağazasından kitabı temin edebilirsiniz.

Siteye Git
remzi kitapevi

Nobel Akademik Yayınları

Nobel Akademik Yayınları internet sitesi nobelyayin.com internet mağazalarından kitabı temin edebilirsiniz.

Siteye Git
Remzi Kitapevi

Remzi Kitapevi

Remzi Kitabevi satış mağazalarından kitabı temin edebilirsiniz.

Siteye Git

Toplu Kitap Alım Talepleri

Eğitim, ekip ve etkinlikler için imza günü veya kurumunuza özel fırsatlarla toplu kitap alım talepleriniz için aşağıda bulunan toplu alım seçeneklerinden birisini seçebilir veya daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

150 adet kitap satın alın, etiket fiyatı üzerinden %10 indirime sahip olun.

300 adet kitap satın alın, etiket fiyatı üzerinden %15 indirime sahip olun.

1000 adet kitap satın alın, etiket fiyatı üzerinden %20 indirime sahip olun. Ayrıca Smart Unique indoor eğitimlerden 15 kişilik bir ekip için ücretsiz erişim kazanın.

Outdoor, indoor, odak ve sosyal içerikli tüm eğitim programlarımıza katılım gösteren bireyler, eğitim katılımcı sayısı kadar ücretsiz ve imzalı kitaba sahip olur. Çalışanlarınızın özel günlerinde, ilk işe başladıklarında, bir proje veya kampanyayı tamamladıklarında Deneyimsel Öğrenme kitabını onlara hediye edebilir ve öğrenme süreçlerinde bilgilerini deneyime dönüştürme yolunda onlara destek olabilirsiniz.

Talep Formu

Bu form ile ilettiğiniz bilgiler, belirttiğiniz istek, öneri, şikayet ve bilgi alma taleplerinizi karşılamak üzere tarafınızla ilgili şirket tarafından iletişim kurulması amacıyla kullanılacaktır. Lütfen Kvkk ve Paylaşım İzni ve Kullanım Şartları ve Gizlilik Sözleşmesi bilgilendirmesini okuyarak, kutucuğu işaretleyiniz.